Arakanlılar için 100’e yakın su kuyusu


Avusturya’nın Innsbruck kentinde yardım faaliyetlerini anlatan ve bildi vermek amaçlı bir program düzenleyen Avrupa Yetim-Der, Uluslararası yapmış olduğu insanlara hayırlı çalışmalarla ismini duyurdu.

Bangladeş’teki kamplarda sığınmacı olarak bulunan Arakanlı Müslümanlar için yüz e yakın su kuyusu açtıklarını dile getiren Avrupa Yetim-Der Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Ateş,
Afrika,Asya ve Avrupa kıtalarında yapılan yardım faaliyetlerini Innsbruck kentinde yer alan Said’i Nursi Camiinde düzenlenen programda anlattı.

Dileyen hayırseverlere yapılan yardım çalışmalarını izletebilmek için  kayıt altında tutuklarını, söyleyen Ateş, “bir çok insan yardım kuruluşlarına güvenmiyor itimat etmiyor, üzgünlükler söylemek gerekirse bazı organizasyonların bu durumu suiistimal etmelerinden dolayı  kaynaklanıyor. Bu durumları bildiğimiz ve hayırseverlerin aklında bir soru işareti kalmaması için yardımların tamamı ayıt altına alınıyor ve isteyen hayırseverlere yapmış oldukları yardımlar video olarak ta gösteriliyor.” dedi.

Bangladeş kamplarında sığınmacı olarak bulunan Arakanlı Müslümanlar için hayırseverlerin yardımıyla yüz e yakın su kuyusu açtırıldı. Bununla beraber kırtasiye, giyim ve sıcak yemek yardımları yapılıyor.” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir