Çöl Tilkileri Adak Kurban Bağışında Bulundu

Hatay’da Türk Kızılayı İskenderun Şubesi’ne, Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan ve “Çöl tilkileri” lakabıyla anılan 28’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı Tank Taburu askerleri, adak kurban bağışında bulundu.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile Vatan savunmasında sınır ötesi operasyonlarda görev alan askeri birliğin yaptığı duygu ve anlam yüklü bağışla bir kez daha yüreklere dokunmayı başardı.

Adak kurbanlarını yerine getiren askerlere teşekkür eden Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, “Öncelikle askeri birliğimize teşekkür ediyoruz. Allah, ordumuzu muzaffer eylesin, kaza, bela ve tüm kötülüklerden korusun. Yaptıkları adakları kabul olsun” şeklinde konuştu.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yemek ihtiyacını karşılamak amacı ile yapılan kurban bağışlarını, aşevlerinde değerlendireceklerini söyleyen Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Ümit Günay, İskenderun Kızılay olarak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yapılan bağışlardan yararlanmaları için çalışmalarımızı hızlandırdık ve Vatanı, bizleri ve sınırlarımızı korumak amacı ile zor bir görevi canları pahasına üstlenen askerlerimizin bu denli bağışları bizleri çok mutlu etti ve duygulandırdı. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir