Her sınıfın 1 yetim kardeşi var

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsani Yardım Vakfı İHH, Ankara’da Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığı paydaşlığında 5 yıldır yürütülen ‘Her sınıfın 1 yetim kardeşi Var- İyilikte yarışan sınıflar’ projesinin protokolü yeniden imzalanarak, süresi uzatıldı.

2018 yılı eğitim dönemi sonu itibarı ile Milli Eğitim Bakanlığı, İHH İnsani Yardım Vakfı, Eğitim-Bir-Sen ve Diyanet İşleri Başkanlığı paydaşlığında 5 yıldır gönüllülük esasıyla yürütülen, Türkiye ve dünya genelinde 20 bini aşkın yetim çocuğun, 1 milyondan fazla öğrenci tarafından desteklendiği ‘Her sınıfın 1 yetim kardeşi var’ projesinin protokolü yeniden uzatıldı. Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezin’de protokol imza töreni için tören düzenlendi.

Törende konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, projenin 6’ncı yılında olduklarını ifade ederek “Yardımlaşmayı artırmak, toplumdaki acıları paylaşmak ve umudu daha da yüceltmek adına İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşler Başkanlığı olmak üzere birlikte çalışmanın içerisinde bulunduk. Dünyada çeşitli acılar ve savaşlar yaşanıyor. İnsanların hayatlarını kaybettiği bir atmosferde 100 sene içerisinde yaşanan insani kayıplarda rakamlar 100 milyonun üzerinde ifade ediliyor. Dünyada yeteri kadar kötülük mevcut. Ancak yeteri kadar iyiliğin olması için beraber kurumsal anlamada bir gayret göstermekteyiz. Hayata farklı açılardan bakabiliriz. Hayata bakış açılarımız farklı olsa da acılarımız aynıdır. Beraber güç birliği yaparak Türkiye’nin dünyadaki saygınlığına yakışır şekilde kapasitemizi bu anlamda birleştiriyoruz” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir