Karanlık Dünyaları Aydınlatan katarakt Ameliyatı

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ IBS, katarakt hastalığının Afrika kıtasında en büyük sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Bu kapsamda dernek, Habeşistan’da (Etiyopya) tedavi için katarakt ameliyatları yaptırmaya devam ediyor.

Katarakt, milyonlarca Afrikalı’nın genç yaşlı ayırmaksızın hayatlarını tehdit ediyor. Kirli sular, iklim şartları, barınakların içinde yakılan ateşler ve yetersiz beslenme  katarakt hastalığının başlıca sebepleri arasında bulunmaktadır.

Afrikalı’ların özellikle kırsal bölgelerde yaşamakta olan insanların  bilgisizlikten ve maddi imkansızlıklarında etkisi ile birdaha asla  göremeyeceklerini kabullenmek  ve   karanlığa mahkum yaşamak zorunda kalıyorlar.

IBS ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, bu güne kadar yeniden gözlerine kavuşmalarına yardımcı olarak, binlerce yoksul Habeşlinin katarakt ameliyatını yaptı.

Derneğin katarakt ameliyat faaliyetleri, hayırseverlerin destekleriyle devam edecek. 100$ karşılığında 1 hastanın 2 göz ameliyatı yapılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir