Dünyanın farklı yerlerinde 24 yıldır insani yardım faaliyetlerini devam ettiren Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS, Ramazan Ayı dolayısı ile Habeşistan’da (Etiyopya) onbinlerce erzak ve iftar-sahur yemeği yardımı yapmak için çalışmalarına başladı.

Geçtiğimiz yıllarda Habeşistan’ın (Etiyopya) kırsal bölgelerinde Ramazan Kumanyası ve iftar – sahur yemeği dağıtımları yapan IBS, bu yıl 10 farklı medrese ve yetimhane bölgesinde faaliyet gösterecek.

Her gün 1000 yetim ve yoksulun istifade edeceği şekilde yemek pişiren Musa Efendi Medresesi, iftar ve sahur yemeği olarak dağıtımı yapılacak.

Ümmül Aytam Yetimhanesinde tamamı Kız çocuklarından oluşan 500 kişilik yemek pişirilecek ve yetim – yoksul ailelere İFTAR – SAHUR yemeği olarak dağıtılacak.

Yemek dağıtımlarına destek vermek isteyen hayırseverler 1 kişinin 1 aylık iftar ve sahur yemeğini 180 TL bağış yaparak karşılayabilecekler.

Habeşistan’da (Etiyopya) 8 farklı bölgede de Ramazan Erzak yardımı yapılacak. Erzak paketlerinin bedeli 90 TL olarak belirlendi.

Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği IBS’in çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi için: 0216 545 71 71 / www.ibs.org.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir