Ramazan çalışmalarını Türkiye ile beraber 3 kıta 7 bölgede gerçekleştiren Yedi Başak Derneği ihtiyaç sahibi yüzbinlerce insana ulaştırdı.

Yedi Başak Derneği ‘Ramazanı yaşa’ çağrısı ile Ramazan yardımlarını gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürdü. Ramazan ayı ile beraber dünyanın dört bir yanında ki, mazlum coğrafyalarda yardımlarını gerçekleştiren Yedi Başak Derneği, yetimhanelerdeki yetimlerin, mülteci kamplarındaki
çocukların, yoksulluk sebebi ile susuzluk ve açlığa karşı büyük bir zorlukla direnen insanların halini anlatmak amacı ile Ramazanı yaşa çağrısıyla Ramazan çalışmalarını yürüterek, binlerce insana kardeşlik elini uzattı.
Dernek bu yıl Türkiye ile beraber Yemen’de, Irak’ta, Bangladeş’teki Arakanlı Müslümanlara, Afrika ülkelerinde, Suriye’de, Filistin Kudüs ve Gazze’de, gerçekleştirdiği Ramazan çalışmaları kapsamında ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirmek için gıda kumanyası dağıtımları, çocuklara bayramlık hediyeler, fitre ve zekat dağıtımları ve kurulan kardeş iftar sofraları ile beraber yüz binlerce insanla kardeşlik elini uzattı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir