Başkan Sargın, İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde Üsküplü gençlerle bir araya geldi.

Türkiye’ye gelen Makedonya Üsküp El-Hilal Derneği gözetiminde olan Üsküplü 45 yetim öğrenci, İznik gezisine Belediye Başkanı Osman Sargın’ı ziyareti ile başladı.

El-Hilal Derneği Üsküp Şube Başkanı Fatmir Murteza ve Başkan Yardımcısı Hafız Sabit, örnek konukseverliğinden dolayı Başkan Sargın’a teşekkür etti. Üsküplü öğrencilerden Ilajda Isenovska, çok farklı ve güzel bir gezi yaptıklarını, tarihi yerleri gördüklerini anlatırken, Rejhan Sefa da İznik’in tarihi ve kültürel birikimi görmenin heyecanını yaşadıklarını anlattı.
Ziyaretin sonunda konukları ile İznik Gölü kenarında çay sohbeti yapan Başkan Sargın ziyaret dolayısıyla konuklarına teşekkür etti.

Gençlerin İznik’te de yabancılık çekmeyeceğini, hatta kendilerini evlerinde gibi hissedeceklerini ifade eden Başkan Sargın, “Türkiye, Balkanlar, Kafkaslar ve gönül coğrafyamızın olduğu yerlerle yoğun diyalog halinde. Bizler de bu dostluk bağlarını geliştirerek devam ettireceğiz. Makedonya’daki tüm gençlerimizin İznik’i tanımalarını isterim” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir