Sivas Valisi Davut Gül’ün Kurban Bayramı öncesinde Sivas ve ilçelerinde başlattığı ‘Bir Çocuk, Bir Dilek’ kampanyası kapsamında il genelinde 384 öksüz ve yetimin isteklerini yerine getirilerek, bayram sevinçleri paylaşılıp, hediyelerle yüzlerinin gülmesi sağlandı.

“Bu mektubu bir ağabey ve devletimizin sizlere hizmet etmesi için gönderdiği il valisi olarak gönderiyorum” şeklinde başlayan birer mektubu öksüz ve yetimlere gönderen Vali Gül, “Önümüzdeki
Kurban Bayramı, Sivas Valiliği’nin öncülüğünde kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve hayırseverlerimiz ile birlikte ‘Keşke bu bayram yapsam, alsam, gitsem!’ dediğiniz bir dileği gerçekleştirmek istiyoruz. Bu mektuba yazacağınız cevap içerisinde üç isteğinizden bir tanesini yerine getireceğiz.” şeklindeki görüşleriyle taleplerin yerine geleceğini ifade etti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile Sivas merkez ve ilçelerindeki 387 öksüz ve yetime ulaştırılan mektuplardan alınan cevaplar tek tek değerlendirilerek tamamının yerine getirildiğini kaydeden Sivas Valisi Davut Gül, “Kimi bilgisayar, kimi oyuncak, kimi bayramda kesmek için bir kurbanlık, kimi genç odası, kimi de farklı isteklerde bulundu. Yapılan çalışma ile bayram öncesinde isteklerin tamamı çocuklara ulaştırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir