İnsani Yardım Vakfı İHH tarafından Suriye’nin İdlib şehrinde 200 Suriyeli yetimin katılımıyla lunapark etkinliği düzenlendi.

Suriye’nin İdlib kentinde 200 Suriyeli yetimin katılımıyla lunapark etkinliği düzenlendiğini

Suriyeli yetimleri desteklemeye devam ettiklerini söyleyen İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, “Savaşsız bir dünyanın ne demek olduğunu bilmeyen Suriyeli yetimlerimizi birçok alanda desteklemeye gayret ediyoruz. İdlib’te bir lunaparkta 200 Suriyeli yetimin katılımı ile etkinlik düzenleyerek yetim çocukların mutlu olmasını sağladık” dedi. lunapark etkinliğine 200 Suriyeli savaş mağduru yetimin katıldığını aktaran Tosun şöyle konuştu:
“Bu etkinliğimize katılan çocuklar Suriye’deki savaşın çocuklarıdır. Organizasyonda düzenlediğimiz yarışma ve eğlence gösterileri ile yoruluncaya kadar oynadılar. Ayrıca etkinlikte dağıttığımız hediyelerle de mutlu oldular. Suriye’de her şeye rağmen çocuklar gülüp, oynamayı hak ediyorlar. Biz de çocukların tebessümlerine ortak oluyoruz. Suriye içerisindeki yetim ve savaş mağduru çocuklara yönelik desteklerimiz devam edecek.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir